MRTVÝ NOVOROZENEC A POROD DOMA

– OTEVŘENÝ DOPIS ADVOKÁTKY ŽURNALISTŮM

Zveřejňujeme otevřený dopis českým novinářům právničky Ligy lidských práv, s jehož obsahem se spolek Tobit zcela ztotožňuje.

Díky jejich dlouhodobě jednostrannému a neobjektivnímu zpravodajství o dětech zemřelých pří porodu, na jehož počátku bývává protiprávní jednání, dochází k cílené manipulaci s veřejným míněním.
Popisovaný neprofesionální přístup jemně vyvážil např. diskusní pořad Českého rozhlasu Plus Pro a proti dne 10. 10. 2017, jehož obsah jsme zveřejnili zde: http://tobit.cz/pripad-umrti-novorozence-pri-domacim-porodu-v-brne-ozivil-diskusi/.
Byl sice pouhou kapičkou v oceánu dezinformací, ale díky za něj.

Ing. Jana Vališová
předsedkyně Tobit, z.s.

 

30. 9. 2017 | 2. 10. 2017 20:10

Zuzana Candigliota

Vážené žurnalistky a žurnalisté,

ne, tento můj otevřený dopis nebude ve stylu Tomáše Matonohy. Dovolte mi, abych Vám poskytla věcnou zpětnou vazbu k Vašim článkům a mediálním výstupům ze dne 26. 9. 2017 ohledně nedávného brněnského porodu, který proběhl doma a skončil smrtí dítěte (i když nemám podrobné informace, např. zda šlo vůbec o plánovaný porod doma). Obsahy Vašeho zpravodajství jsou víceméně podobné: informování o události a upozornění na rizikovost domácích porodů a nezodpovědnost rod